Dobro i zło

kshinji
Ork

Dołączył: 24 Sie 2006

PostWysłany: Pon 8:36, 25 Wrz 2006    Temat postu:

Tolerancja... tolerancja to szacunek dla cudzej godnosci. To co napisalem weyzej, to tolerancja w wydaniu czlowieka aktywnego, ktory ni tylko toleruje, ale tolerancji (wlaciwie pojetej) broni.

A w ogole, od kiedy lewica zapewnia prace inzynierom?

Sandro_Xardran
Ork

PostWysłany: Wto 12:31, 17 Paź 2006    Temat postu:

Joł a według mnie ZŁO jest wtedy kiedy człowiek wie ze robi coś czego nie powinien sam sobie wyznaczyl granice i wlasnie ja przekracza. Tylko cos takiego mozna nazwac ZŁEM bo jesli koles to psychopata i traktuje zabijanie ludzi jak gre komputerowa to ciezko powiedziec ze jest ZŁY. By być ZUYM nie trzeba wiele, trzeba być świadomym ze się robi coś ZŁEGO coś przeciwko własnej wierze w definicje czym jest dobro. Jak ktos uwaza ze zabicie kogos jest konieczne i wogole nie mozna bez tego sie obejsc bo inaczej sprowadzi to gorsze nastepstwa to nie jest to ZUE. Uczymy się co jest ZUE a co dobre z definicji spoleczenstwa by wiedziec kiedy przekraczamy granice chociaz wkoncu kazdy moze miec wlasne poglady.

A teraz inny temat jesli ktos jest niedorozwiniety i widzi ta bande znecajaca sie nad babcia siega za pistolet i zabija ich wszystkich ok. Ktos kto jest madry strzela raz w powietrze i banda ucieka. Kto inny nic nie robi bo sie boji. Nie mozna powiedziec ze jestes ZŁY bo nie wpadles na pomysl bardziej humanitarny albo odwagi nie miales ani nie mozna powiedziec ze jestes Dobry bo akurat masz leb na karku i jestes odwazny. ZŁY bys byl kiedy wiedzial bys ze mozesz jej pomoc mial plan umial go wykonac ale bys tego nie zrobil. Czyli jednym slowem kazdy ma okreslone granice i kiedy je przekracza to robi cos ZŁEGO bo jest swiadom ze to co robi jest ZUE.

Napisał Prof do spraw "czynienia ZŁA" Sandryna von Xardaniacz

Akcja: "Czyńmy ZŁO" Twisted Evil

zR@ziel
Homo erektus

Dołączył: 01 Kwi 2006

Skąd: Eye of Terror

PostWysłany: Wto 13:04, 17 Paź 2006    Temat postu:

chyba ze wyciągnie pistolet, strzeli w powietrze, banda ucieknie, a on sam zacznie znęcać sie nad babcią Twisted Evil

lordwar

Dołączył: 12 Paź 2006

Skąd: GDAŃSK

PostWysłany: Wto 13:37, 17 Paź 2006    Temat postu:

Nie można określić dobra i zła , każdy czyn ma troche tego i tego , jak dla mnie strzelić w powietrze banda ucieknie a babcia dostanie zawału i masz lipe a pózniej sam zwiejesz bo cie policja za morderstwo babci zwinie i posiadanie broni , nie ma czynów 100% złych ani 100% dobrych

PostWysłany: Wto 17:39, 17 Paź 2006    Temat postu:

Eh... Widzę że większość uczestników forum jest pesymistami (skoro nie ma ludzi dobrych jak i dobrych uczynków). Ja wam powiem tak. Dla mnie złym jest ten który z przyczyn zależnych od siebie łamie pewne normy moralne. Pozatym cel nie uświęca środków i złym jest ten który zabija (człowieka) żeby dać żyć innemu. Jest to w pewnym stopniu usprawiedliwione, jednak nadal jest to złe.

P.S. Daliście mi motyw zabawy w panelu administracyjnym, żeby poprawić wasza gramatykę już nie będzie zła pisanego przez "u" -przynajmniej wielkimi literami;) żeby tak nie raziło po oczach;]

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum stowarzyszenia ludzi grających w RPG Strona Główna -> Offtop!! Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4