Jak według wa powinna wyglądać, a jak wygląda sesja RPG?

Ivellios
Humanoid

Skąd: z przed monitora

PostWysłany: Pią 18:03, 29 Gru 2006    Temat postu: Jak według wa powinna wyglądać, a jak wygląda sesja RPG?

Chodzi o to, jak zrobić tak, żeby sesja była fajna, np. od początku, kiedy gram w RPG grałem w D&D, uwielbiałem ten świat - średniowiecze z ogromną dawką magii, potworów i ras. A po poprowadzeniu kilku sesji sie wkurwiłem: Co to za popierdolony system! Od zajebania tabelek, przepisów i innego tałatajstwa spowalniającego grę. 80% mulenia się z zasadami, a tylko 20% czystej gry. Zróbmy system w którym zasady będą oczywiste i ani trochę nie spowalniające grę, a sesje niech będą niczym fantastyczna opowieść mająca wielu autorów! Co o tym myślicie? Jakie są wasze doświadczenia z systemami?

PostWysłany: Pią 19:29, 29 Gru 2006    Temat postu:

Ivelios- wiesz... te tabelki w założeniu mają pomagać MG którzy są nei doświadczeni... ale co to za system by w celu lepszej rozrywki go pomijaćSmile

zR@ziel
Homo erektus

Dołączył: 01 Kwi 2006

Skąd: Eye of Terror

PostWysłany: Pią 21:11, 29 Gru 2006    Temat postu:

WARHAMMER > ALL !!!!!!!!!!
d&d to z gory heroicowy-h&s badziew i zrobic na tym cukierkowo-suuuuodko-kolorowym- systemie klimat jest rly wielkim wyzwaniem!

jestem akurat 8 godzinach sssssessssji i mozliwe ze jeszcze dzis troche posiedzimy ^^ xaxaxaxaxa

Ivellios
Humanoid

Skąd: z przed monitora

PostWysłany: Sob 16:21, 30 Gru 2006    Temat postu:

D&D przypomina bardziej lekcję matematyki/fizyki niż sesję RPG Evil or Very Mad

lordwar

Dołączył: 12 Paź 2006

Skąd: GDAŃSK

PostWysłany: Sob 17:18, 30 Gru 2006    Temat postu:

..heh...nie powiem..że szczerze obliczanie na sesjach jest burzycielem kliamtu , lecz nie ma sesji bez mechaniki...to jest bezsens sam w sobie , chyba że gracze podnieceni bedą gapić sie na kostki

Athlandil_Oylam

PostWysłany: Sob 20:19, 30 Gru 2006    Temat postu:

Grałem jakiś czas temu sesje w warhammera i jakoś bardziej mi się D&D podoba(od cholery klas postaci w warhammerze nie wiadomo po co... ale to takie pierwsze wrażenie, może zmienie zdanie).
zR@ziel
Homo erektus

Dołączył: 01 Kwi 2006

Skąd: Eye of Terror

PostWysłany: Sob 20:50, 30 Gru 2006    Temat postu:

bez urazy ale ten system wymaga od graczy troche wiecej doswiadczenia i wysilku intelektualnego niz d&d i poprostu niektorzy nie sa w stanie go zrozumiec/docenic Rolling Eyes

btw. a najgorsze jest jak sie wezme na sesje n00bk ktory nie zna swiata WFRP...mielismy raz watpliwa przyjemnosc grac z takim Very Happy chyba szybszej smierci nie widzialem - 8 minut gry xDDD

Athlandil_Oylam

PostWysłany: Pon 1:24, 01 Sty 2007    Temat postu:

To chyba poprostu zależy od mg... Wink a ten MG raczej nie był dobry... albo zły dzień miał Wink

PostWysłany: Pon 16:43, 01 Sty 2007    Temat postu:

Wiesz... młotek jest trochę bardziej rozbudowany i daje większe możliwości graczom. DnD jest kierowane do 13latków nawet twórcy gry to przyznają... Damn Right ! - zRazq

Athlandil_Oylam

PostWysłany: Czw 3:17, 04 Sty 2007    Temat postu:

Kurde, po co mi rozbudowany cep, z systemem automatycznego celowania? Nie lepiej bym miał zwykły cep, a bym umiał się nim dobrze posługiwać, nie?

Zależy...demona (pomniejszego jakiegos oczywiscie bo wieksze to uuuuuu) zwyklym cepem raczej nie zabijesz...a rozbudowanym (umagicznionym) juz jakas szansa jest =)