Swiaty d20

Ork

Dołączył: 27 Lip 2006

PostWysłany: Sob 21:14, 01 Wrz 2007    Temat postu: Swiaty d20

Widać jak jest w naszym kochany MiGu, nawet nasz wódz (MarBit) się wypiął na all, więc postanowiłem coś napisać..: ]

Światy d20 są to settingi do mechaniki zwanej d20, w skład ów settingów wchodzą: Greyhawk, Ravenloft, DragonLance. I wiele wiele innych, ale scharakteryzuje główny zarys tylko tych póki co Wink

Greyhawk Setting zbliżony do Warhammera, niektórzy uważają go za Dark Fantasty a inni za Advanture. Magia jest medium co powoduje, że w świecie nie występują tzw. "przypaki" a zabicie smoka jest dosyć sporym wyczynem. Kontynent po którym wędrują postacie zwie się Flaness zaś planeta zwie się Oerth.

Ravenloft O Ravenlofcie dużo nie wiadomo, w Polsce wyszły tylko dwie książki z tego jakże wspaniałego settingu. Mowa tutaj o "Rycerz Czerwonej Róży" i "Wapir z Mgieł" . Setting ten był dostępny z AD&D 2 ed. a potem niestety, zdechł. Świat jest w konwencji gotyckiego horroru, nawet do ów settingu była trochę zmodyfikowana mechanika doszły coś takiego jak "Fear Check".

DragonLance Świat smoczej lancy, świat bohaterów takich jak Raistlin, Tanis czy Lord Soth. Świat jest wypełniony heroizmem, gdzie postacie używając własnych umiejętności a nie tony magicznych przedmiotów ratują świat. DragonLance ma to do siebie, że autorzy (Tracy Hickman i Margaret Weis) postawili na oryginalnośc i można na spokojnie powiedzieć, że wyszło im to. Nie ma niziołków są za to Kenderzy, którzy są o niebo ciekawsi niż Niziołki. Gre toczymy na kontynencie zwanym jako Ansalon, zaś planeta nazywasię Krynn.

Andersen
Ork

Skąd: Kalisz

PostWysłany: Nie 14:25, 02 Wrz 2007    Temat postu:

Nie wierze... Seif napisał coś o znienawidzonym d20 =].

PostWysłany: Nie 16:58, 02 Wrz 2007    Temat postu:

To uważaj teraz...

Planescape Moim zdaniem najciekawszy z całego tego kociołka. Jak może niektórzy kojarzą, główną areną wydarzeń są Sfery Zewnętrzne, a więc miejsca, do których wszystkie istoty z pozostałych światów odchodzą po śmierci. Nieba, Piekła i Czyśćce, każde w trzech odmianach - praworządnym, neutralnym i chaotycznym. To już nie są Krainy, gdzie wszystko jest cukierkowe, czarne i białe. Tu mamy tylko odcienie szarości. W rękach sprawnego (i dojrzałego do prowadzenia) MG Planescape jest dobrym i nietypowym narzędziem.

PostWysłany: Nie 23:08, 02 Wrz 2007    Temat postu:

Zraz, ostrzeżenie za prywaciarstwo.

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum stowarzyszenia ludzi grających w RPG Strona Główna -> Pogadanki o RPG Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)