Legenda o Xameraju

DarkAin

Skąd: Siedlce

PostWysłany: Pią 15:17, 31 Mar 2006    Temat postu: Legenda o Xameraju

Jak mawiają najstarsze opowieści żyl niegdyś na kontynencie czarny smok o tym imieniu. Ponoć razem ze swymi smoczymi braćmi zamieszkiwal jaskinie w górskich szczytach Kirwintalu. W czasie wielkich wojen gdy Calmeria ogarnięta rządza podbojów dochodziła juz i tam Xzameray zjednoczył kilka innych smoków i wiedzac o losie jaki go czeka w przypadku gdy jego ojczyste tereny zostaną opanowane przez ludzi ruszyl na pomoc krasnoludom. Glówne siły obu armi zderzyły się na kamienistej równinie zwanej Skalnym Polem. Jak powiadaja najstarsi bajarze byla to jedna z najkrwawszych bitew w histori kontynentu. Calmerskie legiony pod wsparciem arcymagów musiały uporać się z ciężko opancerzonymi krasnoludzkimi wojownikami ochranianymi przez kilka nastawionych na zabijanie smoków. Ponoc tamtego dnia spływajaca po Skalnym polu krew dotarla do pobliskiej rzeki farbujac ja na czerwono. Fakt faktem krasnoludy wygraly a imperator musial wycofać swoje wojska. Nikt nie wie co stalo sie z patriotycznym czarnym smokiem bo jedyne co po nim pozostalo to Legendy i kilka przyslów takich jak " Gdzie Xameray jeden tam trupów dziesięć" lub "Broni tego jak Xameray". Mimo , iż trudno powiedziec czy legenda ta jest prawdą to z jakiś powodów od setek lat obie te krainy zyja ze soba w pokoju. Moze to strach? A moze umiejętność ugody i porozumienia się obu stron. To pytanie pozostaje nie odgadnięte.

Ostatnio zmieniony przez DarkAin dnia Pon 23:50, 03 Kwi 2006, w całości zmieniany 1 raz
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum stowarzyszenia ludzi grających w RPG Strona Główna -> Opowieści Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)