Sesja ( Opis świata podam TUTAJ )

Athlandil_Oylam

PostWysłany: Sob 10:39, 09 Cze 2007    Temat postu: Sesja ( Opis świata podam TUTAJ )

Sesje poprowadzę o 16 : 30 do 19 : 00 (później nie bo mar będzie wtedy prowadził). Oczywiście jeżeli będą ludzie. Mgów zapraszam szczególnie jako obserwatorów lub graczy jeżeli zechcą grać.

Opis świata będzie gotowy ok. 13.

PostWysłany: Sob 12:19, 09 Cze 2007    Temat postu:

Cała akcja będzie się odbywała w dolinie Misy, która słynie z tego że że gdy spojrzy się na nią z wysokich gór które ją otaczają ze stron wszystkich, wygląda ona jak miska.

Innym równie ważnym czynnikiem który przyczynił się do sławy tej doliny jest to że są w niej umieszczone różnorodne złoża surowców, oraz to że jest ważnym miejscem strategicznym ze względu na to że pozwala na najszybszą podróż między księstwem Zabini, a królestwem Jakrangi. Dlatego wszystkie rasy się tu przeplatają a ludzie nie mają tu nic przeciwko jakiejkolwiek rasie, nawet orkom, goblinom, i im podobnym. Wyjątkiem są żyjące na ciemnych bagnach, na zachodnim krańcu doliny mroczne elfy, które wygnane przez ludzi z tej doliny, której wcześniej były panami, zaszyły się na bagnach, jenak wciąż próbujące ją odzyskać na wszelkie możliwe sposoby. Pozwolono na stokach gór osiedlić się krasnoludom, by pomagali oni tworzyć fortyfikacje aby się przed nimi bronić... oczywiście czasem możesz spotkać tu jednego z nich, ale raczej nie oczekuj że cię polubi(chyba że jest jakimś wyjątkiem w swej rasie), gdyż większość z nich próbuje na wszelkie możliwe sposoby zaszkodzić tutejszym mieszkańców... cała dolina jest jednym wielkim miastem, za wyjątkiem bagien i lasów które gęsto otaczają doline. Jewost tu wiele karczm przy drodze oraz wież strażniczych a wszystkie miasta posiadają mury zrobione z pomocą w krasnoludów.

Jest tu pięć miasteczek wszystkie połączone są ze sobą mostami, gdyż każde jest otoczone głęboką fosą zasilaną rzeką, która spływa z gór i powoduje rozrastanie się terenów bagiennych. Dlatego zanim dolina została skolonizowana była w większości zajęta przez bagno, jednak dzięki zbudowaniu w dolinie wiatraków udało się zdobyć więcej terenów pod budowę gospodarstw i innych zabudowań... rzeki tutejsze natomiast, krasnoludy zmusiły do podziemnych pod górami wędrówek, dzięki ich długoletniej pracy i rzeka na południowy zachód pod górami płynąć aż do końca gór i wyjścia które spowodowało połączenie jej z rzeką, Miskiriną wpływającą do morza południowego(lecz to was specjalnie nie interesuję więc pomine dalsze geograficzne opisy).

Jest w dolinie wielki handlu ośrodek, a została ona niezależnym państwem, republiką kupiecką które ma być neutralne. Nazwa jego brzmi : "Niezależna republika doliny wielkiej misy". Stało się niezależne z powodu ceł które nakładały państwa które władały doliną, z czego powodu niezadowoleni, z tak wysokich danin poddani wzniecili udane powstanie, które udało się, dzięki potężnym fortyfikacjom, oraz bogactwom doliny, a także dzięki pomocy krasnoludów które zawarły z miastami doliny sojusz.

Teraz dolina jest rządzona przez wybieralnego co lat 10 "Regenta kupieckiego", przedstawiciela kupców, oraz innych obywateli tej doliny. Teraz "Regentem" jest "Wielki Mistrz Kupiecki" jednen z najlepszych i najbogatszych kupców tej doliny, mający na uwadze jej dobro, Emanuel Greslin. Ma on ograniczoną władze, przede wszystkim polega jego rola na obronie doliny przed rabusiami, złodziejami i innymi przestępcami, oraz każdym niebezpieczeństwem dla doliny. Ma on też decydujący wpływ na stosunki z innymi państwami. Chłopi zostali tu uwolnieni z poddaństwa i muszą jedynie płacić niewielką danine na utrzymanie wojsk i różne wydatki jakie musi ponieść państwo. Oczywiście każda inna klasa również musi płacić podatki. Jednak największe dochody mimo niskich ceł i innych handlowych opłat, a może właśnie dzięki temu, uzyskują miasta z kupców. Handel jest tu tak różnorodny że jeśli chcesz coś kupić to znajdziesz to tutaj, i być może nawet za pół ceny!
Kadmelion
Troll

Dołączył: 09 Cze 2007

Skąd: Wielkie Królestwo Cyklopów!!

PostWysłany: Sob 12:50, 09 Cze 2007    Temat postu:

No więc co do świata.. ukłony dla Azehera! Świat mimo, że troche mały, to dość ciekawy, umiejętne nawiązanie do Faerunu i są nawet mroczne elfy Wink Najbardziej zaciekawiła mnie niezależna republika kupiecka, która według mnie kryje najwięcej tajemnic, albowiem w kupieckich miastach przygody sa bardzo ciekawe i tajemnicze, wbrew pozorami.. Ja również bardzo lubie prowadzić w kupieckich miastach.. Ogólnie swiat wydaje się ciekawy.. Nie moge się doczekać sesji.. Smile

Athlandil_Oylam

PostWysłany: Sob 14:23, 09 Cze 2007    Temat postu:

Nazwy miast :

Północno zachodnie : Krabanta
Zachodnie : Seguta
Południowe : Lebka
Wschodnie : Matala
Północno wschodnie : Sebintia
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum stowarzyszenia ludzi grających w RPG Strona Główna -> Kalendarium sesji Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)