Symulatorek rzutów

Nemsyl

Skąd: Zewszond

PostWysłany: Sob 14:58, 11 Mar 2006    Temat postu: Symulatorek rzutów

Nie jest to tak dobre jak "Kości", ale daje radę
[/url]

Smok
Troll

Dołączył: 19 Mar 2006

Skąd: Polchat

PostWysłany: Nie 12:43, 19 Mar 2006    Temat postu:

Hm, witam wszystkich, bo żem nowy w tych stronach.

Patrząc na dyskusję - najlepszym możliwym rozwiązaniem jest miejsce z którego pochodzę - czytaj: Polchat.

To miejsce daje kilka możliwości jeśli idzie o granie w RPG, które zwykle nie występują w takiej konfiguracji w żadnym komunikatorze czy chacie.

Po pierwsze są to stałe pokoje prywatne - można założyć swój pokój, który będzie dostępny tylko dla osób, które wiedzą, że takie miejsce istnieje. Jeśli ustawimy, żeby pokój był publiczny (widoczny na liście chatów) - musimy liczyć się z tym, że przyjdą różni ludzie. I Ci, których wartoby przyciągnąć do siebie, bo są genialnymi mistrzami i graczami, no i niestety Ci, którzy przychodzą pospamować, powrzucać czy nie mają pojęcia dlaczego sie tu znaleźli.

W założonym pokoju można wyznaczyć operatorów, którzy zajmują się trzymaniem porządku (kick i ban gości), ustawianiem tematu (tekstu który widzi osoba, która wchodzi do pokoju), ustawianiem specjalnych kolorków na liście nicków dla osób które sobie zasłużyły (np. wysoką aktywnością).

Jeśli ktoś chce pójść dalej - to bez problemu może postawić sobie bota rzucającego kośćmi na komendę, czy nawet generującego NPCa, losową umiejętność, czy przedmiot. Jest to banalnie proste i wymaga powiedzmy sobie nie więcej niż godzinę, żeby nauczyć się obsługiwać takiego bota.

Polchat ponadto jest bardzo przyjazny jeśli chodzi o integrację ze stronami internetowymi - można go wstawić do swojej strony, ustawić kolory tła i przycisków, etc.

Ale największą wygodą jest ściągnięcie programu do obsługi chata, dzięki któremu można zaoszczędzić sobie czasu ładowania appletu do zera, włączając do tego takie opcje, jak ulubione pokoje, lista przyjaciół online czy autozamiana (np wulgaryzmów na słowo cenzuralne).

Polchat:Hobby jest już tak stary, że zbudowało się tam już całkiem spore społeczeństwo, zamieszane w RPG, z czego część można spotkać na ogólnopolskich konwentach (nawet w organizacji czy w obsłudze). Wśród nich swobodnie znajdziecie wielu graczy, którzy chętnie przyłączą się do stowarzyszenia Wink

PS: Cześć Nem Very Happy

Nemsyl

Skąd: Zewszond

PostWysłany: Pon 8:31, 20 Mar 2006    Temat postu:

Jako że grałem na obu, (bywało się w świecie, bywało) to mogę powiedzieć że oba mają swoje wady i zalety. Polchat ma możliwość wprowadzenia botów i modów, niestety jest tam mniej ludzi. Polchat jest po prostu mniej znany. WP posiada za to WSPANIAŁĄ cechę zwaną "mini-chat", która umożliwia spokojne prowadzenie sesji bez obaw o intruzów, i jednocześnie nie odbiera możliwości rozmowy na głównym czacie. Nie wspomnę o zaletach mini-czatu gdy drużyna się rozdziela. Ogólnie wniosek jest taki: Jeżeli chcesz rzucać kostkami - rzucaj na Polchacie. Jeżeli wolisz storytelling - zajżyj na WP.